NBA LIGA

Jokić briljirao u pobjedi Denvera nad Houstonom, Lakersi izgubili trojkom sa zvukom sirene

Tokom noći u NBA ligi je odigrano deset utakmica, a Nikola Jokić je nastavio briljirati i pokazao da će i ove sezone biti među glavnim kandidatima za MVP trofej.

Ovaj put srbijanski centar je bio fenomenalan u pobjedi Denvera nad Houstonom rezultatom 129:113.

Jokić je imao više poena (32) nego odigranih minuta (27), a sjajnu partiju je zaokružio i s 12 skokova i 8 asistencija.

Sjajne individualne brojke su imali i Kevin Durant (45 poena, 7 skokova) u pobjedi Brooklyna nad Orlandom 109:102, Devin Booker (44 poena, 8 skokova, 6 ukradenih lopti) u pobjedi Phoenixa nad Sacramentom 122:117, te Kristaps Porzingis (41 poen) u trijumfi Washingtona nad Minnesotom 142:127.

Najuzbudljiviji susret je završen prije nekoliko minuta, a u njemu su igrali LA Lakersi i Indiana.

Lakersi su od početka vodili sve do samog kraja susreta. U posljednjoj četvrtini su imali i plus 17, a 20,9 sekundi prije kraja susreta Lakersi su vodili sa 115:113, te je Indiana imala posljednji napad.

Najprije je 5,6 sekundi prije kraja Myles Turner promašio trojku az pobjedu, no Tyrese Hailburton je uhvatio loptu u napadu, te je dodao Andrewu Nembhardu koji iz veoma teške pozicije pogađa trojku za pobjedu sa zvukom sirene.

Hailburton je u redovima Indiane susret završio s 24 poena i 14 asistencija, dok je u Lakersima Anthony Davis ubacio 25 poena uz 13 skokova.

Ostali rezultati: Philadelphia - Atlanta 104:101, Boston - Charlotte 140:105, Toronto - Cleveland 100:88, New Orleans - Oklahoma City 105:101, Utah - Chicago 107:114.