NBA LIGA

Jusuf Nurkić odigrao odličnu utakmicu u pobjedi Portlanda, malo mu je nedostajalo za triple-double

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je odličan meč za Portland u gostima protiv New Yorka, a u trijumfu svog tima nakon produžetaka rezultatom 132:129 postigao je 20 poena te dodao osam skokova i sedam asistencija.

New York je nešto bolje otvorio meč i nakon prve četvrtine imali su vodstvo od 31:25, no Portland je u drugoj dionici uzvratio, stigao do poravnanja i na kraju minimalnog vodstva na poluvremenu od 62:61.

U vrlo neizvjesnoj utakmici, nijedan tim nije uspio napraviti neku ozbiljniju razliku, a nakon 48 minuta igre rezultat je glasio 116:116 i pobjednik je odlučen u produžecima. Tamo je Portland odmah krenuo agresivno, došao u vodstvo od osam razlike (127:119) i na kraju uspio sačuvati stečenu prednost i u konačnici doći do pobjede.

Najefikasniji igrač u pobjedi Portlanda bio je Grant koji je ubacio 44 poena, a pratio ga je Simons koji je ubacio 38.

Naš Jusuf Nurkić odigrao je još jedan odličan meč i imao je zapaženu ulogu u svom timu, a za nešto više od 37 minuta na parketu ostvario je 20 poena te dodao osam skokova, sedam asistencija i dvije blokade.

Od ostalih mečeva, izdvajamo pobjedu Denvera u gostima protiv Los Angeles Clippersa rezultatom 114:104 uz nešto skromniji učinak Nikole Jokića koji je ubacio samo šest poena i dodao 13 skokova i šest asistencija.