sigurna pobjeda spursa

Kane i Son vratili Tottenham na pobjedničke staze

U prvoj nedjeljnoj utakmici 23. kola engleske Premier lige Tottenham je savladao West Bromwich Albion s 2:0.

Spursi su imali tri uzastopna poraza, ali WBA je bio idealna prilika da se vrate na pobjedničke staze i da se vrate u borbu za pozicije koje vode u Evropu.

Povratak Harryja Kanea razdrmao je Tottenham, a upravo je reprezentativac Engleske bio od početka najopasniji prema golu WBA.

Gosti su izdržali pritisak Tottenhama u prvih 45 minuta, ali su popustili u prvih 15 minuta nastavka.

Kane na sjajno dodavanje Hojbjerga pogađa za 1:0 u 54. minuti, a samo četiri minute kasnije Lucas u kontri upošljava Sona, kome nije bilo teško da postigne gol za ovjeru tri boda domaćina.

Diagne je dva puta tresao mrežu Tottenhama, no oba puta je bio u očiglednom ofsajdu.

Tottenham je sedmi sa 36 bodova i nakon što odradi duel s Evertonom u FA kupu, čeka ga gostovanje na Etihadu kod Manchester Cityja, dok će pretposljednji WBA bodove spasatražiti protiv Manchester Uniteda na domaćem terenu.