Bundesliga, 2. kolo:

Koln se uzalud ponadao: Raspucana Borussia upisala novu pobjedu

Uvodna utakmica 2. kola Bundeslige donijela je duel povratnika Kolna i Borussije, a više razloga za slavlje na kraju je dortmundski tim koji je slavio s 3:1.

Vjerovalo se da će Milioneri doći lako do trijumfa na ovom gostovanju, pogotovo imajući u vidu partije koje pružaju na otvaranju sezone, međutim sve do samog kraja su strepili.

Jarčevi su bili ti koji su bolje otvorili utakmicu i od 29. minute su vodili golom koji je zabio Drexler, a prednost od 1:0 bila je na snazi sve do 70. minute kada je Borussiji izjednačenje donio Sancho.

Poravnanje je dodatno dalo krila Borussiji čiji su fudbaleri konstantno napadali i stvarali prilike, a to im se na koncu isplatilo u samom finišu. Najprije je u 86. minuti za preokret pogodio Hakimi, da bi u nadoknadi Alcacer postavio, ispostavit će se, konačnih 3:1 na "RheinEnergie" stadionu.

Za Borussiju je ovo druga pobjeda u nizu i sasvim sigurno bit će ozbiljan kandidat za naslov, dok je Koln i dalje bez bodova.