FINALNA SERIJA

Košarkaši Igokee savladali Borac i odbranili titulu prvaka BiH

Vodio je Borac večeras samo u prvoj četvrtini

Košarkaši Igokee i u trećoj utakmici finala Prvenstva Bosne i Hercegovine savladali su Borac (89:83), te tako odbranili titulu prvaka naše zemlje.

Igosi su u finalnoj seriji slavili s ubjedjlivih 3:0 i dominantno stigli do nove titule.

Vodio je Borac večeras samo u prvoj četvrtini, a onda je puno bolje zaigrala Igokea i činilo se da će doći do još jedne lagane pobjede.

U finišu posljednje dionice Igokea se opustila, što je Borac iskoristio, a u posljednjoj sekundi Srđan Gavrić je ubacio trojku za produžetke.

Igosi su se bolje snašli u dodatnih pet minuta igre, te na krilima sjajnog Brajanta Kroforda (Bryant Crawford) slavili trijumfovali sa 89:83.

Kroford je susret završio sa 34 poena, a osim njega u Igokei se istakao Stefan Đorđević sa 15 ubačaja. Na drugoj strani, najefikasniji su bili Jan Rebec sa 24 i Aleksandar Langović sa 23 poena.

Igokei je ovo deveti naslov prvaka Bosne i Hercegovine. Trofejniji je jedino Široki Brijeg koji ima deset titula u svojim vitrinama.

Izvor: avaz.ba