nova pobjeda kraljeva

Košarkaši Real Madrida uvjerljivi

Košarkaši Real Madrida su savladali Fuenlabradu sa 89:79 u meču 18. kola španske ACB lige.

Real je naravno bio veliki favorit u duelu sa Fuenlabradom, no malo su se domaći košarkaši opustili u zadnjoj četvrtini, pa su se spašavali poraza.

Počelo je 5:0 serijom Reala, a onda slijedi nešto nevjerovatno - gosti kod 11:12 dolaze do velike serije, pa su vodili 27:12 na kraju prve dionice.

Real se ipak uozbiljio u drugoj dionici, pa je na poluvremenu vodio 43:40. Tokom treće dionice Madriđani su otišli na 13 razlike, no onda su se uspavali u četvrtom periodu igre.

Fuenlabrada je uspjela da se vrati, potom i da povede 72:71, no Real je na kraju vratio stvari na svoje mjesto i ostvario novu pobjedu. Kraljevi su sada na omjeru 14-4 i nalaze se na dva boda od Barcelone, dok je Fuenlabrada u donjem dijelu tabele.

Llull je sa 21 poenom vodio Real do pobjede, Caroll je ubacio 16, a Tavares 10 poena. Eyenga je kod gostiju ubacio 19, a Marko Popović 14 poena.