Krunićev Milan siguran na San Siru, Real potpuno nadigrao Čelzi

Domaće ekipe su bile sigurne na večerašnjim duelima

Večeras su odigrane dvije utakmice Lige prvaka.

Real Madrid je na Santiago Bernabeu slavio rezultatom 2:0.

Real Madrid je poveo u 21. minuti golom Karima Benzeme. Dani Karhval (Carvajal) je ubacio loptu, Vinisijus Žunior (Vinicius Jr.) je spustio, Kepa je to odbranio, ali je Benzemi ostalo samo da zakuca loptu u prazan gol.

Ključni momenat se desio u 59. minuti kada je Ben Čilvel (Chilwell) dobio crveni karton.

Kraljevski klub je to iskoristio u 73. minuti poslije dobro izvedenog kornera Marko Asensio (Marco) je pogodio sa 18 metara za 2:0.

Milan, našeg Radeta Krunića, je na svom San Siru igrao sa Napolijem, a završilo je 1:0 za Rosonere.

Ismael Benaser je bio strijelac vodećeg gola za Milan, nakon što je Brahim Diaz fenomenalno istrčao kontru i pronašao Rafaela Leaa, koji je uposlio Alžirca.

Njegov projektil je bio nezaustavljviv za golmana Napolija.

Napoli je igrao sa igračem manje posljednjih 15 minuta, pošto je Andre Zambo-Angisa (Anguissa) dobio dva žuta kartona.

Ipak, Milan nije uspio iskoristiti prilike u tim momentima utakmice i ona je završila rezultatom 1:0

Uzvratne utakmice su na rasporedu za šest dana.