nba

Lakersi uvjerljivi protiv Hornetsa, Pistonsi prekinuli pobjednički niz Celticsa

Šest utakmica NBA lige odigrano je sinoć, a izdvajamo pobjedu Los Angeles Lakersa nad Charlotte Hornetsima od 28 poena razlike.

Lakersi su prvu četvrtinu dobili rezultatom 32;22, u drugoj su ubacili 25 poena, tri manje od Hornetsa te su na poluvremenu imali prednost rezultatom 57:50. Treća se ispostavila ključnom jer je tim iz Los Angelesa bio na visokom nivou postigavši 40 poena, dok je ekipa Charlottea stala na svega 17. Za dva poena su Hornetsi bili bolji u posljednjoj dionici (33:31) tako da nisu ugrozili uvjerljiv trijum Lakersa rezultatom 128:100. Lakerse je do pobjede predvodio LeBron James s 24 poena dok je za Hornetse najviše ubacio Malik Monk, ukupno 19.

LeBron James (24 poena, 12 skokova, 11 asistencija) i Lonzo Ball (16 poena, 10 skokova, 10 asistencija) su zabilježili triple double-učinke.

Bolji od Boston Celticsa sinoć su bili Detroit Pistonsi rezultatom 113:104 te su tako prekinuli njihov niz od osam pobjeda. Blake Griffin je ubacio 27 poena za svoj tim, dok dobre partije koje su pružili Marcus Smart (21 poen) i Kyrie Irving (26 poena) nisu pomogle Celticsima da izbjegnu poraz.