Lakersi bolji od Cavaliersa

LeBron James nije imao milosti protiv bivšeg kluba

Košarkaši LA Lakersa sinoć su na svom parketu pobijedili Cleveland Cavalierse sa 128:99.

Lakersi su tako uspjeli upisati svoju 33. pobjedu u ovoj sezoni, dok Cleveland već sada ima 28 poraza. Domaći tim je nešto opuštenije igrao u prvom poluvremenu što se jasno vidjelo na rezultatu.

Cleveland je prvu dionicu dobio sa 27:21, dok se na pauzu otišlo kod rezultata 48:47 za gostujući tim. No, tada su Lakersi ubacili u veću brzinu i krenuli da "melju" protivnika.

Domaći su u drugom poluvremenu igrali odlično i imali čak preko 30 poena razlike. Na kraju je Cleveland uspio barem malo ublažiti poraz, te je konačni rezultat bio 128:99 za Lakerse.

Lakerse je do pobjede ponovo vodio LeBron James koji je ubacio 31 poen, te je dodao osam asistencija i dva skoka protiv svog bivšeg kluba. Istakao se i sve bolji Dwight Howard koji je imao 21 poen i 15 skokova.

Kod ekipe Clevelanda sinoć je najefikasniji bio Kevin Love koji je ubacio 21 poen i pored toga je dodao 11 skokova i tri asistencije.