Još jedna sjajna partija "Kralja"

LeBron odveo Lakerse do desete pobjede u sezoni

U noći sa petka na subodu odigrano je osam utakmica u NBA ligi, a posebno zanimljivo je bilo u Staples Centru gdje su Los Angeles Lakersi sa 99:97 savladali Sacramento Kingse i došli do 10. pobjede u sezoni.

Kingsi su bili bolji većim dijelom prvom poluvremena, ali je domaćin držao priključak, pa se na veliki odmor otišlo prednošću ekipe iz Sacramenta od pola koša, 50:49.

Lakersi u drugom poluvremenu dodaju gas i stižu do pobjede, iako se Kingsi ni u jednom momentu nisu predavali, pa su nakratko preuzeli vodstvo i polovinom četvrte dionice.

Imali su Kingsi posjed za izjednačenje ili pobjedu, ali je Anthony Davis blokirao Barnesov pokušaj u posljednjim mentima utakmice.

Domaće je do pobjede vodio sjajni LeBron James koji je ubacio 29 poena i upisao 11 asistencija. Davis je dodao 17 poena, dok je poen manje imao Caldwell-Pope.

Kod Kingsa je najefikasniji bio Buddy Hield sa 21 poenom, a istakao se i Bogdan Bogdanović koji je ubacio 18 poena. Holmes je dodao 17, Farrell 14, a Bjelica 11 poena.

Golden State Warriorsi su poraženi na domaćem parketu od strane Boston Celticsa, rezultatom 105:100.

Dobro su Warriorsi otvorili utakmicu, ali su se Celticsi brzo vratili i nakon neizvjesne zadnje dionice slavili pobjedu. Ključne poene za Celticse u finišu meča postigli su Jayson Tatum i Kamba Walker.

Tatum je bio i najefikasniji sa 24, poena, dok je Walker dodao 20. Odličan je bio i Brown sa 22 poena u redovima pobjedničke ekipe. Kod Warriorsa je najefikasniji bio Alec Burks sa 20 postignutih poena.

Vrijedi izdvojiti i sjajnu partiju Bradleyja Beala u gostujućoj pobjedi Wizardsa nad Minnesota Timberwolvesima (137:116).

Beal je utakmicu okončao sa 44 poena i 10 asistencija na svom kontu. Timberwolvesima nije pomogao ni double-dobule Townsa (36 poena i 10 skokova).

Sjajan je bio i James Harden koji je ubacio 44 poena u pobjedi Rocketsa nad Pacersima - 111:102.