Liverpool golom Salaha slavio u Brightonu i vratio se na pobjednički kolosijek

Nogometaši Liverpoola pobijedili su na Amexu u okviru 22. kola Premiershipa ekipu Brightona rezultatom 1:0 i tako potvrdili da je poraz od Manchester Cityja u prošlom kolu bio samo izuzetak.

Redsi su apsolutno dominirali u prvom poluvremenu, a tome najbolje svjedoči podatak od čak 78 posto posjeda lopte u svojim nogama.

Ipak, dominaciju nisu uspjeli pretvoriti u pogodak, iako su dvije odlične prilike imali Firmino i Shaqiri.

Već u petoj minuti nastavka Liverpool ipak stiže u vodstvo. Montoya je skrivio penal, kojeg je u gol pretvorio Salah za veliko slavlje gostujućih navijača.

Nastavio je Liverpool dominirati u posjedu lopte i do kraja meča, a sve što su domaći napravili bila je propuštena šansa Grossa u 58. minuti pa promjene rezultata nije bilo.

Liverpool se učvrstio na prvom mjestu Premiershipa sa sedam bodova više od drugoplasiranog Manchester Cityja, koji ima i utakmicu manje. Brighton je na 13. poziciji.