Kiks izabranika Zinedinea Zidanea na svom terenu

Majstorija Benzeme nedovoljna Realu, Guardiola golom utišao Santiago Bernabeu

Nogometaši Real Madrida su u 2. kolu LaLige na Santiago Bernabeu dočekali Valladolid i odigrali samo 1:1.

Ekipa Zinedinea Zidanea je nakon pobjede protiv Celte u 1. kolu od 3:1 željela stići do nova tri boda te je krenula sa napadima od prve minute.

Kraljevski klub je dominirao u prvom poluvremenu, ali je uspio stvoriri samo nekoliko poluprilika pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

Nastavak nije donio nikakvu promjenu, Real je napadao, ali i dalje nije ozbiljnije ugrožavao gol gostiju.

Ipak, u 82. minuti Raphael Varane je poslao loptu prema Karimu Benzemi koji je iz okreta šutirao i sjajno pogodio za vodstvo Reala od 1:0. Bio je ovo 150. gol Francuza u dresu kluba iz Madrida.

Očekivalo se da će Real mirno privesti utakmicu kraju, a onda je Valladolid odigrao sjajnu akciju u 88. minuti, a Sergio Guardiola je postigao gol za 1:1.

Real je nakon toga pokušao stići do novog gola, ali je bilo premalo vremena i rezultat se nije promijenio pa su Madriđani osvojili samo bod.