MASTERS U RIMU

Medvedev u napornom meču savladao Cicipasa za finale Rima: Pobjeda će zabrinuti i Đokovića

Medvedev će u finalu igrati protiv Danca Holgera Runea za titulu i 1000 bodova na ATP rang listi

Danil Medvedev je uspio savladati Stefanosa Cicipasa (Tsitsipas) u polufinala Mastersa u Rimu, gdje će se boriti sa Holgeom Runeom. Rus je slavio sa 2:0 u setovima, a oba seta su završila identičnim rezultatom (7:5, 7:5).

Meč ruskog i grčkog tenisera je više puta prekidan zbog kiše, te je to dodatno poremetilo igrače.

Medvedev je bolje otvorio meč, uzeo je brejk na samo startu i uspio ga čuvati do 4:3 kada mu je Cicipas uzvratio. Ipak, Rus je uspio, pri rezultatu 5:5, ponovo iskoristiti brejk prilike i u narednom gemu osigurati prvi set.

Drugi set je započeo i završio na poprilično sličan način.

Medvedev je oduzeo servis Cicipasu na samom početku, a ovaj put je Grk uspio uzvratiti u šestom gemu i tako izjednačiti. Ponovo se čekalo do 10. gema da Rus iskoristi svoje brejk prilike i dovede se u odličnu poziciju da osvoji set i meč.

U finalnom gemu ovog meča Medvedev je bez problema osvajao poene na svoju servu.

Ova pobjeda ne odgovara ni srbijanskom teniseru Novaku Đokoviću, kojeg će na drugoj poziciji ATP rang liste zamijeniti Medvedev ukoliko osvoji titulu u Rimu.