neumoljiva amerikanka

Mikaela Shiffrin ušla u skijašku historiju osvojivši novo zlato u slalomu

Američka skijašica Mikaela Shiffrin (23) osvojila je zlatnu medalju u slalomu na Svjetskom prvenstvu u švedskom Areu i tako četvrti put uzastopno postala svjetski prvak u ovoj disciplini.

Shiffrin je postala jedina u historiji, računajući i mušku konkurenciju, koja je četiri puta uzastopno trijumfovala u istoj disciplini na svjetskim prvenstvima.

Nakon prve vožnje u veoma teškim vremenskim uslovima bila je treća u ukupnom plasmanu, ali je zaostatak nadoknadila u drugoj i slavila u vremenu 1:57.05.

Inače, Shiffrin je osim četiri zlatne medalje u slalomu, prije dvije godine bila srebrna u veleslalomu, a ove godine u Areu bronzana u veleslalomu, a zlatna u superveleslalomu.

Šveđanka Anna Swenn Larsson osvojila je srebrnu medalju, dok je do bronze stigla Slovakinja Petra Vlhova.

Bosnu i Hercegovinu su predstavljale Maja Tadić i Šejla Merdanović, ali one nisu završile utrku.