derbi sarajlijama

Na krilima Kenana Bajramovića Sparsi pobijedili Zrinjski

U derbiju 13. kola Premijer lige BiH košarkaši Sparsa pobijedili su Zrinjski sa 67:63.

Ekipe koje imaju velike planove i visoke ambicije ove sezone sastale su se u Sarajevu, a na kraju je trijumf ostvarila domaća ekipa.

Bila je ovo jedna teška utakmica sa malo poena, a pobjednik se nije mogoa znati do samog kraja. Prvu četvrtinu Zrinjski je dobio sa 21:18.

Mostarcima je pripala i druga dionica, pa su na odmor otišli s vodstvom 38:28.

Ipak, u nastavku meča domaći košarkaši su uspjeli da se vrate, da preokrenu rezultat i na kraju da ostvare i pobjedu, što im je deveta u ligi, dok je Zrinjski ostao na osam pobjeda.

Kenan Bajramović je ubacio 20 poena uz devet skokova za Sparse, dok je Draško Albijanić ubacio 16 poena uz 13 skokova, dok su svi ostali bili s jednocifrenim učinkom.

U redovima Zrinjskog Marko Ramljak je ubacio 15, Marko Ljujić 14, a po 11 poena su dodali Ivan Miličević i Aleksandar Sokolović.