španac ide dalje

Nadal nakon velike borbe i kockanja u polufinalu Monte Carla

Španski teniser Rafael Nadal (2. ATP) plasirao se u polufinale Mastersa u Monte Carlu nakon što je danas pobijedio Argentinca Guida Pellu (35. ATP) sa 7:6, 6:3.

Nadal je teže od očekivanog ostvario trijumf nakon 2 sata i 22 minute igre, a pokazao je vrlo nekonstantnu igru u ovom meču.

Pella je čak vodio sa 4:1 u prvom setu, Nadal se vratio, ali je Argentinac potom ponovo Špancu oduzeo servis kod rezultata 5:5.

Servirao je za osvajanje seta pa je ponovo kiksao, a Nadal je napokon došao do seta u tie-breaku, gdje je Argentincu dozvolio samo jedan osvojeni poen.

Iako je drugi teniser svijeta i u drugom setu ponovo pokazao malu nervozu, na kraju je ipak stigao do zaslužene pobjede i 69. ulaska u Masters polufinala u karijeri.

Nadal u polufinalu čeka boljeg iz dvoboja između hrvatskog tenisera Borne Ćorića i Italijana Fabija Fogninija.