Briljirao Kenan Bajramović

Nevjerovatan preokret Sparsa protiv Sutjeske za sedmu uzastopnu pobjedu

Košarkaši Sparsa večeras su na domaćem parketu pobijedili Sutjesku sa 76:74 u okviru Druge ABA lige.

Sparsi su u nevjerovatno izjednačenoj utakmici uspjeli da dođe do sedme uzastopne pobjede u ovom takmičenju što je fantastična serija bh. tima. Prva dionica pripala je gostima koji su imali prednost od 23:17, ali su u drugoj čevrtini Sparsi bili bolji.

Sarajevski tim je odlično igrao u drugoj dionici, te se na pauzu otišlo kod rezultata 42:39 za Sparse. Međutim, u trećoj dionici vidjeli smo nevjerovatan pad u igri Sparsa.

Sutjeska je to itekako iskoristila, jer su u trećoj četvrtini bili bolji sa 24:10, te su imali prednost 63:52 i činilo se da bi serija Sparsa od šest uzastopnih pobjeda mogla biti prekinuta.

No, Sparsi su briljirali u posljednjih deset minuta, te su pokazali svu svoju snagu. uspjeli su da nadoknade zaostatak i na kraju preokrenu meč, te na kraju slave sa 76:74.

Sparse je do pobjede vodio veteran Kenan Bajramović sa 19 poena, dok je u ekipi Sutjeske najefikasniji bio Knežević sa 23 poena.