Ubjedljiv trijumf Španaca

Nijemci osjetili snagu aktuelnog prvaka Evrope

U derbi susretu grupe C Evropskog prvenstva u rukometu Španija je pobijedila Njemačku sa ubjedljivih 33:26.

Španija je odigrala zaista sjajan meč i na kraju slavila zaslužen trijumf. Aktuelni prvak Evrope je na ovom meču pokazao snagu i bio je u prednosti praktično cijeli susret.

Poslije prvog poluvremena Njemci su držali kakav takav rezultatski priključak. Gubili su 14:11, da bi u nastavku potpuno pali.

U jednom trenutku drugog poluvremena Španija je imala i dvocifrenu prednost (29:19). Konačan rezultat na kraju meča glasio je 33:26.

Špance je do pobjede sa stopostotnim učinkom vodio Alex Dujshebaev koji je meč završio sa sedam golova. Odličan na golu je bio i Perez de Vargas sa 12 odbrana. Kod Nijemaca se izdvaja učinak Pekelera sa pet golova.