Poraz od Kolumbijca u finalu kvalifikacija

Ništa od Bašićevog nastupa na US Openu

Bh. teniser Mirza Bašić (218. ATP) poražen je večeras u posljednjem kolu kvalifikacija za US Open.

Bašić je za rivala imao neugodnog Kolumbijca Santiaga Giralda, koji je nakon 90 minuta borbe odnio pobjedu u dva seta - 7:6, 6:4.

Prava je šteta što Mirza neće biti u glavnom žrijebu US Opena, jer definitivno je imao večeras svoje šanse protiv Giralda, ali nije bilo dovoljno koncentracije u nekim odlučujućim potezima.

U prvom je setu imao set loptu na servis Giralda, koji se izvukao i odveo set u taj-brejk. I tu je Mirza bio dobar, ali je Giraldo poveo sa 1:0.

Uslijedio je katastrofalan start drugog seta, Giraldo je došao do 3:0 uz brejk, no u sedmom gemu Mirza vraća brejk i dolazi do 4:4, da bi na 4:5 očajno servirao, pa je Kolumbijac stigao do 40:0 i na kraju koristi drugu meč-loptu i prolazi u glavni žrijeb.