"Pomeo" Nishikorija

Novak Đoković u polufinalu Olimpijskih igara!

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković bez problema se plasirao u polufinale Olimpijskih igara.

Đoković je kao prvi favorit doputovao u Tokio iako je bilo govora da bi mogao propustiti Olimpijadu. No, nakon osvajanja Wimbledona on je odlučio da učestvuje i na ovom turniru i konačno pokuša osvojiti zlato.

Prvi reket svijeta je na odličnom putu da dođe zlatne medalje jer je danas bez problema uspio da se plasira u polufinale olimpijskog turnira.

Đoković je u četvrtfinalu igrao protiv domaćeg tenisera Keija Nishikorija kojeg je dobio sa 2:0 u setovima nakon nešto više od sat vremena igre.

Prvi set trajao je 41 minuti, a Đoković je svom protivniku dopustio samo dva gema, te je set dobio sa 6:2.

Ni u drugom setu Nishikori nije imao nikakvih šansi da se vrati u meč. Set je trajao manje od pola sata, a Đoković je slavio sa 6:0 i plasirao se u polufinale.

Đoković će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Zverev - Chardy koji svoj meč igraju od pola 1.