Dobar učinak za nepunih 20 minuta na parketu

Novi double-double Jusufa Nurkića, Portland stigao do veoma bitne pobjede

Košarkaši Portland Trail Blazersa savladali su na gostovanju Indiana Pacerse rezultatom 133:112 i prekinuli su niz od pet uzastopnih poraza.

Nakon niza utakmica u kojima je samo jedna lopta odlučivala pobjednika i u kojima Trail Blazersi nisu imali previše sreće, ovog puta su na vrijeme završili posao i stigli su do veoma bitne pobjede u borbi za doigravanje.

Efikasna košarka igrala se u Indiani. Nakon prve dionice Pacersi su imali prednost 35:34, ali su gosti iz Portlanda preuzeli vodstvo tokom druge dionice i više ga nisu ispuštali.

Prednost Trail Blazersa je u tim trenucima išla i do plus 16 u jednom trenutku, a na odmor gosti odlaze sa 11 poena prednosti, 62:73.

U trećoj dionici meča Portland završava posao. Razliku su nakon tri dionice povećali na 35 razlike (78:113) i jasno je bilo da Pacersi više nemaju šta tražiti u ovoj utakmici.

Razlika je na otvaranju posljednje četvrtine išla i do maksimalnih 43 razlike, no Portland do kraja lagano spušta gas, pa su Pacersi na kraju stigli do minus 21, 112:133.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na parketu je proveo nepunih 20 minuta i za to vrijeme uspio je ostvariti double-double učinak od 11 poena i 10 skokova.

Ovom učinku Nurk je dodao još četiri asistencije, a poenterski učinak mogao je biti još i bolji da nije bilo nekoliko promašenih zicera, pa je na kraju imao 40 posto šuta iz igre (4/10).

Portland je do pobjede predvodio Anfernee Simons sa 27 poena, Lillard je dodao 23, McCollum 20, dok su kod Pacersa Briset i Brogdon ubacili po 18.