Samo bod protiv Ville

Novi kiks Chelseaja

U meču 16. kola engleske Premier lige Chelsea je ugostio Aston Villu, a ovaj duel završen je remijem (1:1).

Chelsea je u prethodne četiri utakmice doživio tri poraza, a večeras je osvojio samo bod na svom stadionu protiv Aston Ville.

Imao je domaćin nešto više od igre, veći broj šansi, ali nedovoljno da se slome gosti iz Birminghama.

U 34. minuti Chelsea je poveo. Olivier Giroud je pratio centaršut i pogodio za 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Međutim, već u petoj minuti nastavka je Matty Cash uposlio Anwara El-Ghazija, koji trese mrežu Mendyja za podjelu bodova na kraju.

Aston Villa ostaje ispred Chelseaja i sada je peta sa 26 bodova, dok je Chelsea šesti sa istim brojem bodova, a sada mu slijedi derbi sa Manchester Cityjem.