Poraz Spursa

Očajan dan za Mourinha i Tottenham protiv Leicestera

Leicester je u 14. kolu Premier lige savladao na gostovanju Tottenham sa 2:0.

Nije danas ništa išlo od ruke Spursima. Leicester ih je itekako nadigrao i na kraju je zasluženo pobijedio.

Prvi gol u ovom meču viđen je u četvrtoj minuti nadoknade prvog dijela. Nakon pregleda VAR-a dosuđen je penal, a precizan je Jamie Vardy za 0:1.

Na samom otvaranju drugog dijela Leicester zabija i drugi put. Ovog puta je međutim VAR bio protiv njih i gol je poništen.

Ipak, bolju igru gosti su naplatili u 59. minuti. Tobby Alderweireld je pogodio vlastitu mrežu za prednost Leicestera od 0:2.

Pokušao je Tottenham sve kako bi se vratio u igru. Imali su nekoliko zaista odličnih šansi domaći igrači, ali nisu uspjeli da zabiju i ostalo je 0:2.

Leicester je ovom pobjedom preskočio Tottenham na drugom mjestu tabele Premiershipa.