nba

Odlični Jusuf Nurkić i Blazersi razbili prvake u Portlandu

Košarkaši Trail Blazersa pobijedili su u Portlandu ekipu Golden State Warriorsa rezultatom 129:107 i tako prekinuli niz od dva uzastopna poraza u NBA ligi.

U prvom poluvremenu igralo se uglavnom koš za košem. Gosti su nešto bolje otvorili meč, ali su ipak Blazersi na odmor otišli sa tri poena prednosti.

I u trećoj četvrtini je viđena identična izjednačena košarka, a uoči posljednje dionice aktuelni prvaci su čak imali poen prednosti.

A onda, spektakularna predstava Blazersa u posljednjoj četvrtini. Postigli su 35 poena, a primili samo 12, što je bilo dovoljno za ovu izuzetno važnu i uvjerljivu pobjedu.

Damian Lillard je predvodio pobjedničku ekipu sa 29 poena i osam asistencija, a podršku je imao u Jakeu Laymanu koji je ubacio 17 poena. Bh. košarkaški reprezentativac Jusuf Nurkić je također bio izuzetno raspoložen s double-double učinkom. Postigao je 11 poena (šut iz igre 5/14), imao 11 skokova i jednu asistenciju za 25 minuta koliko je proveo na parketu.

Kevin Durant i Stephen Curry su postigli po 32 poena za prvake, ali to nije bilo dovoljno da izbjegnu poraz.

Blazersi su četvrti na tabeli Zapadne konferencije NBA lige s omjerom 34-23, dok su Warriorsi ostali na liderskoj poziciji s 41-16.