Trijumf sarajevskog tima

OKK Spars furizonom završnicom pobijedio HKK Zrinjski

OKK Spars pobijedio je večeras na Grbavici ekipu HŠK Zrinjski rezultatom 84:82.

Spars je bolje otvorio utakmicu. Imao je domaći tim konstantno vodstvo na otvaranju utakmice, ali su gosti u samom finišu prvog perioda odigrali zaista dobro i nakon prve dionice su imali vodstvo, 20:22.

Gosti iz Mostara su kontrolisali rezultat tokom drugog perioda. Nastavili su igrati zaista dobro i na odmor su otišli sa 12 poena prednosti, 36:48.

Identična slika viđena je i tokom trećeg perioda. Gostujući tim je održavao prednost, a na ulasku u posljednju četvrtinu imali su devet razlike, 62:71.

Zrinjski je vodstvo imao do na tri i po minute prije kraja utakmice kada Sparsi nakon dugo vremena uspijevaju doći do prednosti. Napravili su seriju 12-0 i poenima Đekića dolaze do 78:77.

Do kraja utakmice gosti ne uspijevaju napraviti ništa. Sedam minuta su čak bili bez koša, pa ih je to na kraju koštalo poraza.

Adin Vrabac je predvodio domaći tim sa 19 poena, dok je na drugoj strani Bjelica ubacio 21.