Trijumf sarajevskog tima

OKK Spars lagano protiv KK Kakanj

Košarkaši Sparsa savladali su večeras na Grbavici Kakanj 76:60 u susretu 15. kola prvenstva Bosne i Hercegovine.

Tim Marka Trbića je odigrao fantastično prvo poluvrijeme. U ovom dijelu meča su završili priču oko pobjednika i u drugom poluvremenu su igrali mnogo opuštenije.

Sparsi su bolje ušli u meč. Nakon deset minuta igre bilo je plus šest (22:16), ali su u drugom periodu potpuno demolirali rivala. Ovaj dio igre domaći košarkaš su dobili sa 26:9 i na odmor su otišli sa velika 23 poena prednosti, 48:25.

Velika prednost je domaćim dopustila blago opuštanje u nastavku. Očigledno da se Sparsi nisu željeli previše umarati, pa je na kraju Kakanj uspio da smanji prednost.

Domaće je do trijumfa vodio mladi centar Kenan Kamenjaš koji je za 23 minute na parketu ubacio 15 poena i uhvatio je osam skokova.

Jedini dvocifren kod domaćeg tima bio je još Almir Hasandić sa 10 poena, dok je na drugoj strani Igor Josipović bio najefikasniji sa 13 koševa.