Slavlje sarajevskog tima

OKK Spars pobijedio HKK Široki i izjednačio finalnu seriju

OKK Spars pobijedio je HKK Široki rezultatom 70:63 i tako je izjednačio finalnu seriju prvenstva BiH na 1-1.

Skromna napadačka košarka igrala se većim dijelom utakmice. Posebno se to odnosi na prvo poluvrijeme, gdje smo konstantno gledali rezultatsku klackalicu.

Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, prvi period je završen neriješenim rezultatom 15:15, ali domaća ekipa je u finišu prvog poluvremena uspjela da stvori četiri poena prednosti sa kojim je otišla na odmor, 33:29.

Spars je u trećoj dionici zaigrao nešto bolje. Gosti iz Širokog su i dalje imali dosta problema u realizaciji, što domaći koriste da odu na dvocifrenu razliku.

Nakon 30 minuta igre ekipa Marka Trbića imao je 15 poena prednosti, 57:42 i činilo se kao da je ovdje sve gotovo.

Međutim, Široki nije ni pomišljao da se preda. Razbijali su Sparse u svim segmentima igre, a Spars jednostavno nije mogao da da 'kupi' koš i na dvije i po minute Široki dolazi na samo minus dva, 60:58.

Ipak, domaći tim uspijeva u ključnim trenucima da pogodi neke šuteve i da na kraju dođe do pobjede i izjednačenja serije na 1-1.

Draško Albijanić je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 14 poena i sedam skokova, dok je Slobodan Jovanović ubacio 13.

Sa druge strane kod Širokog 13 koševa je ubacio Derrick Fenner.