Prvenstvo BiH, 11. kolo

OKK Spars razbio KK Bosna Royal

Sarajevski derbi u 11. kolu prvenstva Bosne i Hercegovine su na Grbavici odigrali Spars i Bosna Royal, a domaći tim je na kraju slavio uvjerljiv trijumf rezultatom 100:68.

Od prve do posljednje minute Spars je imao prednost. Vidljiva je bila razlika u kvaliteti na parketu, pa su domaći lagano koristili sve prednosti protiv mladih košarkaša Bosne Royal.

Već nakon prve dionice bilo je plus 13 (28:15). Bosna Royal nije imala pravi odgovor na igru kvalitetnijeg rivala, koji je na poluvrijeme otišao sa 19 poena prednosti, 57:38.

Sve dileme oko pobjednika, ako ih je uopšte i bilo, domaći košarkaši rješavaju u trećem periodu. Imali su izabranici Marka Trbića i 30 poena prednosti, a na ulasku u posljednju četvrtinu bilo je plus 29, 82:53.

Spars u posljednjoj dionici lagano završio posao i na kraju je slavio uvjerljiv trijumf od 32 poena razlike.

Adin Vrabac je sa 21 poenom vodio domaće do pobjede, Stefan Glogovac je dodao 20 poena i 10 skokova, a Ibrahim Durmo 18 koševa i osam skokova.

Sa druge strane kod gostiju je Arian Došen ubacio 26 poena, dok je Mirsad Pilavdžić dodao 19.