Ubjedljiva pobjeda domaćih

OKK Spars razbio Mladost iz Mrkonjić Grada

Košarkaši Sparsa su večeras na domaćem terenu ostvarili ubjedljivu pobjedu protiv Mladosti iz Mrkonjić Grada rezultatom 94:60.

Domaći su ušli u ovu utakmicu kao favoriti, te su na kraju upisali veoma visoku pobjedu.

Već u prvoj četvrtini moglo se vidjeti da će ova utakmica ići u samo jednom smijeru. Domaći košarkaši su dominirali, a prva četvrtina završena je njihovim vodstvom od 30:18.

U drugom periodu igre, domaći nisu bili toliko ubjedljivi. Odbranu su igrali jako dobro, te su gostima dopustili samo 11 koševa, ali niti oni nisu bili previše efikasni. Na odmor se otišlo sa vodstvom Sparsa rezultatom 48:29.

Dosta bolja igra viđena je u trećoj četvrtini, u kojoj su ponovo izdominirali igrači Sparsa. Ovaj put su odigrali sjajno u napadu te su zasluženo na kraju treće četvrtine imali vodstvo od 73:47.

U posljednjoj četvrtini nastavila se sjajna igra Sparsa, ali su i gosti odigrali solidno, te je na kraju utakmica završena ubjedljivom pobjedom Sparsa od 94:60.