prvenstvo BiH

OKK Spars u finalu

KK Spars je u trećoj utakmici polufinalne serije prvenstva Bosne i Hercegovine savladao HKK Zrinjski i igrat će finale.

Sparsi su danas na Grbavici došli do pobjede u majstorici rezulatom 79:71, pa su se domogli finala u kojem čekaju Široki Brijeg ili Slobodu.

Već nakon prvih 10 minuta igre domaćin je stekao sedam poena prednosti (25:18), a na poluvremenu je bilo 45:37.

U nastavku meča Zrinjski nije dozvoljavao Sparsima da se odvoje na neku veliku razliku, ali također gosti iz Mostara nisu uspijevali da stignu zaostatak, pa su ostali bez finala.

Nemanja Protić je predvodio Spars sa 20 poena, Ibrahim Durmo je ubacio 13, a Sandri Grubelić 10 poena. Na drugoj strani Aleksandar Sokolović je ubacio 18, a Marko Ramljak 13 poena.