Meč 5. kola Serije A

Okršaj braće Insigne pripao Lorenzu: Napoli nakon preokreta savladao Benevento

Fudbaleri Napolija danas su u gostima pobijedili Benevento sa 2:1 u meču petog kola Serije A.

Benevento je dosta dobro igrao u prvom poluvremenu i domaći su nakon pola sata igre uspjeli da šokiraju goste. Lapadula je uposlio Roberta Insignea koji je sjajno pogodio za 1:0.

Međutim, Napoli je u nastavku utakmice uspio da dođe do preokreta. Na scenu je u 60. minuti stupio Insigneov brat Lorenzo koji je postigao spektakularan gol za 1:1.

Samo sedam minuta kasnije Napoli je došao do preokreta. Politano je upisao asistenciju, a gol za 1:2 postigao je Petagna što je bio i konačan rezultat ove utakmice.

U drugom meču igrlai su Parma i Spezija, a rezultat je bio 2:2. Spezia je vodila sa 2:0 golovima Chabota i Agudela, ali je Parma uspjela doći do boda.

Na 1:2 smanjio je Gagliolo, dok je bod Parmi u 93. minuti donio Kucka golom iz penala.