Bavarci bolji od Seville

"Otpisani" Bayernu donio trofej nakon sjajnog meča i 120 minuta borbe u Budimpešti

Nogometaši Bayerna sezonu su počeli osvajanjem novog trofeja - Superkupa Evrope.

Osvajač Lige prvaka je u Budimpešti u sjajnom meču pobijedio Sevillu (osvajač Evorpske lige, op.a) s 2:1 nakon produžetaka. Prethodno je 90 minuta završeno rezultatom 1:1, ali su Bavarci u prvom produžetku došli do pogotka vrijednog novog trofeja.

Zanimljivo, postigao ga je iskusni Španac Javi Martinez, koji je navodno otpisan i planiran je njegov povratak u Athletic Bilbao. On je u 99. minuti zamijenio Lucasa Hernandeza, a u 140. pogodio za 2:1.

Što se tiče same utakmice, prštalo je na sve strane, bilo je šansi i pred jednim i pred drugim golom, ali Sevilla je mogla i do pobjede u regularnih 90 da nije bilo Neuera, koji je odbranio zicer En Nesyrju. Inače, Bayernu su ranije poništena dva gola - jedan zbog nedozvoljene pozicije Lewandowskog, a drugi zbog prekršaja u napadu.

Sevilla je prva povela, golom Ocamposa s penala u 13. minuti, ali je Goretzka u 34. postavio konačnih 1:1, ali eto Bavarci u naknadnih po sata stižu do pobjede i slavlja.

Već 30. septembra Bayern ima priliku za novi trofej jer će odigrati Superkup Njemačke protiv Borussije Dortmund.