Chris Paul dominirao

Phoenix Sunsi poveli protiv Bucksa u finalu NBA lige

Phoenix Sunsi pobijedili su na svom parketu Milwaukee Buckse 118:105 i poveli su sa 1-0 u finalu NBA lige.

Iako se na parket za Buckse nakon odsustva od povrede vratio Giannis Antetokounmpo, Sunsi su predvođeni Chrisom Paulom bez većih problema došli do pobjede.

Izuzev uvodnih minuta gdje su gosti iz Milwaukeeja imali prednost, ostatak meča donio je kontrolu rezultata od domaćeg tima.

Na poluvrijeme su domaći otišli sa osam poena prednosti (57:49), a ostali su bez Darija Šarića koji je doživio povredu koljena.

U nastavku međutim Sunsi potpuno dominiraj na parketu. Nisu Bucksima dopustili da im ozbiljno zaprijete do samog kraja i došli su do pobjede u prvom meču finala.

Chris Paul odigrao je još jednu fenomenalnu partiju. Ubacio je 32 poena i dodao je devet asistencija, a dobro su ga pratili Devin Booker sa 27 poena te DeAndre Ayton sa 22 poena i 19 skokova.

Kod Bucksa najefikasniji je bio Khris Middleton sa 29 poena, dok je Giannis Antetokounmpo ubacio 20 poena i imao je 17 skokova.

Drugi meč finalne serije igra se ponovo u Phoenixu za dva dana, a potom se serija seli u Milwaukee.