Serie A

Pjanić pogodio na Buffonovom oproštaju od Juventusa

U prvom meču posljednjeg kola 38. kola italijanske Serie A Juventus je savladao Veronu rezultatom 2:1.

Susret je obilježio emotivan oproštaj legendarnog Gianluigija Buffona od dresa Stare dame.

Gigi je na terenu proveo 63 minute, a uz gromoglasan aplauz je mjesto ustupio Pinsogliju koji je na taj način debitovao u dresu Juveta.

Juventus je poveo u 49. minuti kada je pogodio Rugani, a samo tri minute kasnije Pjanić je fenomenalnim pogotkom iz slobodnog udarca udvostručio prednost.

Cerci je u 76. minuti smanjio na 2:1, a priliku za svoj posljednji pogodak u dresu Juventusa dobio je Lichsteiner u 85. minuti. No, Švicarac, koji također odlazi nakon ove utakmice iz Torina, je slabo šutirao i golman gostiju Nicolas je zaustavio njegov udarac sa bijele tačke.

Juventus je sezonu završio sa 95 bodova i zasluženo je odbranio titulu prvaka Italije, dok je Verona zauzela pretposljednje mjesto i iduće sezone će igrati u Seriju B.