Portlandu ne pomaže ni Carmelo Anthony, Davis i LBJ nezaustavljivi

Nakon više od godinu dana na parkete NBA lige vratio se Carmelo Anthony.

Jedan od najboljih strijelaca najjače lige svijeta u proteklih 15 godina debitovao je za Portland Trail Blazerse, koji su međutim poraženi na gostovanju od New Orleans Pelicansa rezultatom 115:104.

Anthony je na povratku odmah počeo meč u petorci. Pogodio je prvi šut, ali i u nastavku nije imao mirnu ruku, pa je na kraju za 23 minute ubacio 10 poena (4 od 14).

Jrue Holiday sa 22 i Brandon Ingram sa 21 poenom odveli su Pelicanse do trijumfa, dok je u odsustvo Damiana Lillarda Trail Blazerse poenterski vodio CJ McCollum koji je ubacio 22 koša.

Trail Blazersi su očajno ušli u novu sezonu i trenutno su tek na pretposljednjem mjestu Zapadne konferencije sa omjerom od pet pobjeda i deset poraza.

Los Angeles Lakersi ponovo su preuzeli ulogu najboljeg tima lige, a do 12. pobjede u sezoni došli su u Staples Centru protiv Oklahoma City Thundera rezultatom 112:107.

Nezaustavljivi su u ovom duelu za Thunder bili Anthony Davis i LeBron James. Davis je meč završio sa 34 poena, dok je LBJ imao triple-double učinak od 25 poena, 11 skokova i 10 asistencija. Dennis Schroder je kod gostiju meč završio sa 31 poenom.

Povredama osakaćeni Golden State Warriorsi uspjeli su da dođu treće pobjede u sezoni i to na gostovanju kod Memphis Grizzliesa, gdje su slavili rezultatom 95:114.

Alec Burks je predvodio Warriose sa 29 poena i osam skokova u ovom meču, Glenn Robinson III je ubacio 20, baš kao i Ja Morant kod poraženog tima.

Odličnu partiju pružio je Bogdan Bogdanović koji je izrešetao koš Phoenix Sunsa u pobjedi Sacramento Kingsa rezultatom 120:116.

Srbijanski košarkaš je promašio samo tri šuta (11/14) i odveo je Kingse do trijumfa sa učinkom od 31 poena i sedam asistencija. Devin Booker je sa druge strane imao 30 koševa..