LIGA PRVAKA

Real i Mančester siti odigrali bez pobjednika, odluka o finalisti pada na Etihadu

Revanš susret ova dva rivala igra se 17. maja u Engleskoj

Fudbaleri Real Madrida i Mančester sitija odigrali su neriješeno (1:1) u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka ove sezone.

„Građani“ su od samog starta meča silovito napali Madriđane koji su uspješno odbijali te nalete, ponajviše zahvaljujući sjajnom Tibi Kurtoi (Thibaut Courtois).

Gosti su pleli mrežu oko šesnaesterca kraljevskog kluba, pokušavali tika-takom probiti bedem, a onda im je serviran specijalitet Anćelotijevog (Carlo Ancelotti) Reala.

Igrao se 36. minut kada su domaći istrčali sjajan napad koji je prelijepim pogotkom zaključio Vinisijus Žunior (Vinicius Jr.). To je bio prvi šut Reala u okvir gola.

Početkom drugog dijela Real je mogao udvostručiti vodstvo, ali je Karim Benzema šutirao preko gola. Imali su i gosti nekoliko prilika.

I kada se činilo da je Kurtoa nesavladiv večeras, njegov sunarodnik Kevin De Brujne (De Bruyne) je raspalio po lopti sa nekih 18-ak metara i sjajno pogodio u 67. minuti meča.

Nema sumnje da nas očekuje uzbudljiv revanš koji se igra 17. maja na Etihadu.