Real Madrid sprema novu ulogu za Raula

Legendarni napadač Real Madrida Raul Gonzales dobit će novu ulogu u klubu.

Raul bi trebao, prema pisanju Marce, preuzeti U19 tim Real Madrida i tako početi malo ozbiljniju trenersku karijeru.

Kraljevski tim je nedavno otpustio trenera ovog mladog tima Alvara Benitu, a španski mediji prenose kako će ga naslijediti Raul.

Inače, legendarni napadač već tri godine radi sa omladinskim kategorijama Reala i ide sličnim putem kojim je išao Zinedine Zidane.

Nije isključeno da bi i on, ako pokaže dobre rezultate u ovoj kategoriji, mogao jednog dana preuzeti prvi tim.

Legenda Real Madrida trčala kroz Barcelonu

Prije dvije sedmice Raul se pojavio na ulicama Barcelone gdje ga baš i ne vole. Raul je učestvovao u tradicionalnom maratonu koji se održava u Barceloni, te je uspio da završi cijelu utrku što je oduševilo špansku javnost.

Raul je istrčao 21.097 kilometara za samo sat i po. Na ovom maratonu učestvovalo je preko 19 hiljada takmičara, a nekadašnji fudbaler kraljevskog kluba završio je na 1027. mjestu.

"Mnogo mi se sviđa ova utrka i staza je odlična. Bio sam u mogućnosti da trčim jako dobro na svom prvom maratonu u Barceloni i sretan sam što sam završio utrku", rekao je Raul.

Inače, on je dres Kraljevskog tima nosio od 1994. do 2010. godine. Za to vrijeme je odigrao 550 utakmica i postigao 228 golova.