ACB liga

Real pobijedio Tenerife i poveo u četvrtfinalnoj seriji s 1:0

Košarkaši Real Madrida pobijedili su Tenerife sa 83:73 u prvoj utakmici četvrtfinalne serije play-offa u Španiji.

Real želi da nakon evropske osvoji i špansku titulu i Kraljevi su naravno glavni favoriti, a izabranici Pabla Lasa danas su očekivano došli do vodstva u seriji protiv Tenerifa.

Domaćin je svoje želje naglasio na početku meča, imao je 11:0, ali onda 9:0 serija gostiju. Nakon prvog perioda igre bilo je 21:15, a na poluvremenu 42:33.

Održavao je Real prednost protiv Tenerifa i u nastavku, uglavnom je to bilo -+ 10 poena, a završilo je rezultatom 83:73.

Jaycee Carroll je ubacio 15 poena u pobjedi Reala, 14 je dodao Luka Dončić, a devet Anthony Randolph, dva više imao je Felipe Reyes.

Na drugoj strani Tim Abromaitis je ubacio 15, Mike Tobey 21 poen, a dvocifren je bio i Vasileiadis sa 12 poena.