Španska La Liga

Real s tri lijepa gola srušio Eibar i zadržao korak za Barcelonom

Real Madrid je večeras na stadionu Alfredo Di Stefano porazio Eibar s 3:1 u susret 28. kola La Lige.

Za fudbalere koje predvodi trener Zinedine Zidane ovo je bio prvi meč poslije tri mjeseca, ali pauza se nije osjetila jer je prikazana vrhunska igra protiv ekipe koja se, ruku na srce, bori za opstanak.

Kraljevi su postigli tzri lijepa gola. Prvi je djelo Tonija Kroosa iz 4. minute. Kasnije je, u 30. minuti, pogodio Sergio Ramos nakon izuzetno lijepe akcije, da bi osam minuta prije odlaska na odmor iskosa s lijeve strane mrežu gosta zatresao i Marcelo.

Eibar je zaigrao nešto hrabrije u nastavku susreta pa je stigao i do počasnog gola i to u 60. minuti kada je Courtoisa matirao Bigas.

Real je nakon ove pobjede zadržao priključak za Barcleonom jer je pet na minus dva. S druge strane, Eibar je ostao na 16. mjestu sa dva boda više od opasne zone.

U narednom kolu Kraljevi dočekuju Valenciju dok Eibar igra također kući i to protiv Athletic Bilbaa.