la liga

Real savladao Atletico u madridskom derbiju za drugo mjesto na tabeli

Nogometaši Reala pobijedili su na Wandi Metropolitanu u madridskom derbiju u okviru 23. kola La Lige ekipu Atletica rezultatom 3:1 i tako stigli do petog uzastopnog trijumfa.

U prvom poluvremenu su obje ekipe pružile sjajan nogomet, a nisu izostali ni golovi.

Na prvi se čekalo 16. minuta kada se Casemiro sjajno snašao u šesnaestercu Atletica i doveo Kraljeve u vodstvo.

Ipak, samo devet minuta kasnije Correa je sjajno uposlio Griezmanna, koji izlijeće sam ipsred golmana i rutinski ga matira za izjednačenje.

Pred sam kraj prvog poluvremena Real je opet došao u vodstvo i to nakon što je Ramos sigurno realizirao udarac s bijele tačke.

Real je u nastavku meča kontrolisao igra i imao je posjed lopte od čak 70 posto u svojim nogama. Obje ekipe si imale nekoliko dobrih prilika, a madridska ekipa je u 74. minuti stigla i do trećeg gola.

Modrić je uposlio rezervistu Balea, koji matira golmana za konačnih 1:3.

Real Madrid je s večerašnjom pobjedom prestigao upravo Atletico i sada je na drugom mjestu La Lige. Kraljevski klub ima pet bodova manje od lidera Barcelone, koji ima i utakmicu više za odigrati.