Julen Lopetegui je uspješno startao sa novim timom

Reguilon i Nolito pogodili za pobjedu Seville na teškom gostovanju

Sevilla je pobjedom u gostima protiv Espanyola rezultatom 2:0 otvorila novu sezonu La Lige.

Već od samog početka utakmice Sevilla je u nekoliko navrata zaprijetila Espanyolu te je i veći dio prvog poluvremena bila bolji tim.

Napadi gostiju su se isplatili u 44. minuti kada je nekoliko igrača imalo priliku da postigne gol, ali je na kraju Sergio Reguilon pogodio za vodstvo od 1:0.

U nastavku je Sevilla ponovo bolje krenula, ali je u 56. minuti glavni sudija zbog igranja rukom dosudio penal za Espanyol. Činilo se da bi domaći mogli izjednačiti, ali je nakon pregleda VAR snimke glavni sudija ipak promijenio svoju odluku.

Nakon toga je Nolito imao dvije sjajne šanse u 64. i 73. minuti, ali nije uspio postići gol.

Ipak, treći put je Nolito bio precizniji nakon što je u 86. minuti sjajno prošao pored igrača Espanyola i pogodio za 2:0 što je bio i konačni rezultat.