Gračanlije do pobjede na krilima Hamidovića

RK Gračanica ostvario pobjedu protiv RK Konjuh i ponovo zasjeo na prvo mjesto

Rukometaši Gračanice ostvarili su pobjedu u 21. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Konjuha rezultatom 30:28.

Prije početka utakmice kapiten RK Gračanica, Admir AHmetašević ispred svog kluba uručio je nagradu Hasanu Sejdinoviću koji je na Specijalnim olimpijskim igrama osvojio prvu zlatnu medalju za BiH.

U prvom poluvremenu viđena je velika borba. Obje ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a na parketu su igrači oba tima ginula za svaku loptu. Već u tom periodu igre utakmica je opravdala epitet derbija. Prvo poluvrijeme završeno je vodstvom RK Gračanica 13:11.

U drugom poluvremenu gosti igraju dosta bolje, te su okrenuli vodstvo u svoju korist pri rezultatu 16:17. Ipak Gračanlije dolaze do novog vodstva, a dvanaest minuta prije kraja bilo je 24:22 za domaće. Do kraja domaći su uspjeli sačuvati prednost, te su ostvarili pobjedu od 30:28.