Mujezinović junak jesenjeg prvaka

Rođenima ide i bez Fajića: Velež na krilima navijača slavio u Konjicu

U hercegovačkom derbiju 15. kola Prve lige FBiH danas su snage u Konjicu odmjerili Igman i Velež.

Velež je došao do minimalne pobjede i upisao 12-tu pobjede ove sezone, dok je Igman upisao šesti poraz.

Velež je bolje otvorio meč, te zaprijetio u desetoj minuti preko Ćosića, a u 13. minuti zatresla se stativa gola Igmana. Nakon odbijene lopte Mujezinović pokušava savladati golmana Kolaka, no ovaj sjajno brani. U nastavku smo vidjeli igru na sredini terena sa dosta greška na obje strane, a u 43. minuti glavom šutira jedan nogometaš domaćih, a Bobić bravuroznom intervencijom spašava svoj tim.

U 45. minuti pokušao je za goste Vehabović, Kolak brani. Na pauzu se otišlo pri rezultatu 0:0. Osam minuta kasnije Velež je došao do vodstva. Mujezinović se namještao, šutirao, lopta je odskočila ispred golmana Kolaka i mogli su gostujući navijači da slave.

U 69. minuti Cvijanović je mogao sve riješiti. Primio je loptu, te iz izgledne pozicije loše šutirao. U nastavku bez mnogo uzbueđenja. Sedam minuta prije kraja Kolak je zaustavio udarac Lukasa. Mreže se nisu tresle i Velež je slavio 1:0.