Serija A

Roma i bez Džekine pomoći razbila Torino, Liga prvaka sve bliže

U susretu 28. kola italijanske Serije A, koji je odigran u petak zbog nastupa Rome u Ligi prvaka u utorak, Vučica je s tri pogotka u nastavku došla do 3:0 pobjede nad Torinom.

Roma je igrala bez Edina Džeke koji je pauzirao zbog parnih kartona, ali svejedno je uspjela da ostvari pobjedu kojom se učvrstila na trećem mjestu i sve je bliže ostvarivanju cilja, a to je plasman u Ligu prvaka i naredne sezone.

Nije bilo pravih šansi u prvom dijelu za Romu, Torino je propustio dvije velike, ali u nastavku je Roma protiv indisponiranog bordo tima uspjela postići dva gola i ostvariti jako bitnu pobjedu.

Prvo je u 56. minuti grčki stoper Konstantinos Manolas na ubačaj Florenzija s desne strane glavom pogodio za 1:0, da bi u 73. minuti De Rossi povisio na 2:0 prvim golom u sezoni.

U nadoknadi je Pellegrini postavio konačnih 3:0 nakon sjajno istrčane kontre domaćeg tima.

Rimljani su mirno priveli meč kraju, proslavili pobjedu i sada se okreću duelu sa Šahtarom u kojem će, zajedno s Edinom Džekom, pokušati da nadoknade 1:2 iz prve utakmice i da odu u četvrtfinale.