EVROPSKA LIGA

Roma posljednji polufinalista: Demolirali Fejnord u produžetku

Roma će u polufinalu igrati sa Bajer Leverkusenom

Poznat je i posljednji polufinalista Evropske lige u fudbalu.

Roma je nakon produžetaka slavila rezultatom 4:1 protiv Fejnorda i tako prošla u narednu fazu. Ukupni rezultat je glasio 4:2.

Sva akcija se desila u drugom poluvremenu i produžetku ove utakmice.

Roma je povela preko Leonarda Spinacole (Spinazzola) u 60. minuti nakon što je lopta došla do njega poslije gužve u šesnaestercu nizozemske ekipe. Treba naglasiti i veoma lošu reakciju gostujućeg golmana.

U 80. minuti je rezervista Igor Paišao (Paixao) zabio gol glavom za izjednačenje Fejnorda.

I kada se sve činilo da je gotovo na scenu je stupio Paulo Dibala (Dybala), koji je u 89. minuti došao do lopte na 10 metara od gola i pogodio u malu mrežu, poslavši utakmicu u produžetke.

Nakon odlične akcije u produžecima lopta dolazi do Tamija Abrahama (Tammy) koji upošljava Stefana El Šaravija (Stephan El Shaarawy).

Konačnih 4:1 u ovoj utakmici i prolazak Rome je ovjerio Lorenco Pelegrini (Lorenzo Pellegrini) u 109. minuti.

Roma će se u polufinalu sastati sa Bajer Leverkusenom, koji je slavio protiv Rojal Union Sent Žiloa.

Drugi polufinalni par Evropske lige čine Sevilja i Juventus.