Kvalifikacije za EP, grupa B

Ronaldo hat-trickom približio Portugal Evropskom prvenstvu, Srbija još ima nade

Drugi učesnik Evropskog prvenstva iz kvalifikacione grupe B bit će poznat tek nakon posljednjeg kola.

Predvođen Cristianom Ronaldom Portugal je sa 6:0 pobijedio Litvaniju, ali aktuelni prvak Starog kontinenta još uvijek nije izborio plasman na završni turnir.

Ronaldo je protiv Litvanaca zabio svoj 55. hat-trick u karijeri, deveti u dresu reprezentacije. Pogađao je u 7. minuti iz penala, te u 22. i 65.

U listu strijelaca još su se upisali Pizzi u 52.m Pazienzia u 56. te Bernardo Silva u 63. minuti.

Srbija je u Beogradu pobijedila Luksemburg s 3:2 i tako zadržala nade da se još kroz kvalifikacije može naći na Euru.

Poslije prvog poluvremena Orlovi su vodili s 2:0, a dvostruki strijelac je b io Mitrović u 11. i 43. minuti.

Luksemburžani su se u igru vratili u 54. minuti, da bi Radonjić 15-ak minuta kasnije domaće vratio na dva razlike. Žilavi Luksemburžani su 75. minuti smanjili na 3:2 preko Turpela, ali do senzacije nisu uspjeli doći.

Pred posljednje i odlučujuće kolo u grupi B Ukrajina je vodeća sa 19 bodova, Portugal je drugi sa 14, a Srbija na trećem mjestu ima bod manje. Luksemburg ima četiri, a Litvanija je posljednja s jednim bodom.

U posljednjoj rundi kvalifikacija Portugal će gostovati Luksemburgu, dok će Srbija dočekati Ukrajinu. Litvanije je porazom od Portugalaca okončala svoje kvalifikacije.