Odličan meč u Londonu

Ronaldo je zabio jedan od najlakših golova u životu, ali je De Gea junak velike drame u Londonu

Sjajan meč odigrali su West Ham i Manchester United, a poslije preokreta su slavili gosti i to rezultatom 1:2.

Na Olimpijskom stadionu viđen je veliki broj prilika s obje strane. Domaći su bili ti koji su prvi stigli do vodstva, a u 30. minuti zabio je Benrhama.

Ipak, radost Čekićara nije previše trajala jer je već u 35. minuti Cristiano Ronaldo vratio stavi na početak.

Nakon što mu je Fabianski odbranio šut, odbijenu loptu je s lakoćom pospremio u mrežu za jedan od najlakših golova u karijeri, četvrti od povratka u Crvene đavole.

U drugom poluvremenu izjednačena i tvrda utakmica s obje strane sve do posljednjih minuta kada je počela prava drama.

Lingaard koji je dočekan s aplauzima od strane domaćih navijača je u 89. minuti zabio za 1:2 i činilo se da tada Crveni đavoli imaju puni plijen u džepu.

Posljednji minut donosi penal za domaće nakon što je Shaw napravio penal. Moyes je u igru uveo Noblea isključivo radi penala, ali je sjajni De Gea odbranio njegov šut. Završeno je 1:2.

U drugom susretu Premiershipa od 15 sati Brighton je pomalo iznenađujuće pobijedio Leicester City sa 2:1. Gostima je VAR tehnologija poništila dva gola i to zbog ofsajda.