PREMIJER LIGA BIH

Sarajevo slavilo u golijadi na stadionu Rođeni: Bordo tim ide u Evropu

Ekipa iz glavnog grada je slavila na teškom gostovanju protiv Veleža

Velež je na stadionu Rođeni ugostio ekipu Sarajeva, a utakmica je završena pobjedom Bordo tima rezultatom 3:5.

Odlična utakmica je viđena u Mostaru, a golovi su počeli padati od samog početka utakmice.

Fudbaleri Veleža su poveli već u 4. minuti golom Nemanje Anđušića nakon što se odlično snašao u šesnaestercu gostiju.

Ipak, nije trebalo Bordo timu dugo da uzvrati. U 11. minuti je Dal Varešanović odličnim solo prodorom prošao kroz odbranu Rođenih i pogodio mrežu golmana Hadžikića.

Potpuni preokret je došao u 24. minuti. Tada se Almedin Ziljkić, kapiten Sarajeva, namjestio na desnu nogu i odličnim udarcem lobovao golmana Veleža.

Do narednog gola se čekala 57. minuta, a tada je Varešanović ponovo dobro šutirao, a lopta je pogodila obje stative prije nego što je na nju naletio brazilski napadač Renan Oliveira.

To nije bio kraj dešavanja na stadionu u Mostaru. Prvo je Nermin Haskić u 74. minuti uspio smanjiti vodstvo Sarajeva, da bi Renan Oliveira, drugim golom na utakmici, samo minut kasnije ponovo poduplao prednost.

Het-trik je Brazilac upotpunio u 84. minuti golom iz penala.

Konačni rezultat je postavio Dževad Sijamija iz Veleža golom iz penala, nekoliko minuta kasnije.

Sarajevo je ovom pobjedom osiguralo plasman u evropska takmičenja naredne sezone, dok se Veležu mora poklopiti dosta stvari kako bi dospjeli na četvrtu poziciju.

Izvor: avaz.ba