EUROCUP

Šest poena Muse i 13 Stipanovića u porazu Cedevite od Lokomotiva

U 4. kolu grupe G top 16 faze Eurokupa Cedevita je u Košarkaškom centru Dražen Petrović poražena od Lokomotiv Kubana sa 85:60

Andrija Stipanović

Zagrepčani, koji su večeras za tricu šutirali 1/23, su tako izgubili sve šanse za prolaz u četvrtfinale.

Do sredine druge četvrtine igralo se u egalu, no onda su se do kraja poluvremena Rusi ipak odvojili na +12. Sredinom treće četvrtine poveli su i sa 18 razlike, ali Cedevita je treću dionicu završila sa serijom 15-3.

Zaostatak je mogao biti i manji jer je kod istog rezultata Nichols na 24 sekunde do isteka četvrtine promašio tricu, a Musa je sa zvukom sirene za kraj četvrtine dobro ušao pod koš, ali mu je lopta iscurila iz obruča.

Šest poena zaostatka uoči posljednjih 10 minuta činilo se dostižnim, no zadnju četvrtinu gosti su otvorili serijom 12-0 te je pitanje pobjednika već tu bilo odlučeno.

U dresu Cedevite Nichols je upisao 13 poena i šest skokova, a Stipanović 13 poena i tri skoka, dok su Lokomotiv predvodili Trevor Lacey s 15 poena i Dmitrij Kulagin s 14 poena i pet skokova. Džanan Musa postigao je šest poena.

Izvor: klix.ba