Chelsea poražen

Sjajan londonski okršaj i velika pobjeda West Hama nad liderom

U londonskom derbiju West Ham i Chelsea su odmjerili snage, a na kraju je bilo 3:2.

Susret 15. kola Premiershipa ponudio je izuzetno uzbudljiv duel u zapadnom Londonu između komšija, da bi na kraju domaći slavili poslije preokreta.

Lider je poveo golom Thiaga Silve u 28. minuti, kada je glavom pogodio na centaršut Mounta.

Pet minuta prije odlaska na odmor Manuel Lanzini je s bijele tačke vratio stvari na početak, no pred odlazak na odmor, Mount je pogodio sjajno nakon centaršuta Ziyecha za 2:1.

Nastavak donosi nove golove, ovaj put dva u mreži gostiju. Prvo Bowen u 56. minuti zabija za 2:2, da bi Masuaku u 87. minuti spremio drugi poraz Plavaca.

S obzirom na sve prikazano, komotno je moglo pasti još nekoliko golova, ali je publika svakako mogla da uživa u ovom meču, a to se naročito odnosi na domaći dio.

Chelsea ostaje lider sa 33 boda, no Manchester City ima priliku da danas pobjedom nad Watfordom izbije na prvo mjesto, a preko Plavaca može i Liverpool ukoliko slavi u Wolverhamptonu.